Market

Mercator wraca do gry? – AT i AF for GPW:MRC by patrykoo

Mercator to księżniczka na której każdy chociaż raz się przejechał. Wzrost aż o 15 000 % od końca 2019 roku skasował wiele shortów i wyzerował ludziom rachunki. Potem ogromne spadki, i chęci odkupienia po niższej cenie, kończyły się praktycznie tym samym. Kto by pomyślał, że trend na MRC będzie aż tak zero-jedynkowy?

Przejdźmy do analizy tego co się dzieje w naszej krakowskiej firmie.

Na początku analiza techniczna – traktować z dystansem :) Nie trzeba wierzyć w AT, ale trzeba mieć na uwadze, że inni wierzą.

Cena zatrzymała się na fibie 0,786. Pod tym wsparciem długo, długo nic nie ma. Czyli spadek ceny poniżej tego poziomu będzie równał się najprawdopodobniej z zaokrągleniem trendu – czytaj dalsze spadki.
RSI pokazuje poziom “oversold” – sygnał kupna.

Dodatkowo VWMACD ewidentnie zbliża się do dodatnich wartości,co świadczy o zmianie trendu.
Money Flow Index pokazuje byczą dywergencje, silny sygnał otworzenia pozycji długiej.

Analiza fundamentalna kieruje nas na raporty kwartalne.

Przychody z Q4/2021 a Q1/2021 spadły z 652 218 do 551 644 tys. pln. Raczej logiczne, że okres wrzesień-grudzień 2020 był bardziej dochodowy ze względu na sytuację COVID w Polsce, niż okres grudzień-marzec.

Wynik był spowodowany strachem. Mimo wszystko zatrzymanie się na wartościach przybliżonych do Q3/2020 jest dobrym znakiem.

Zyski netto cofnęły nas z Q4/2020 do Q1/Q2 /2020, co raczej zniechęca ludzi do inwestowania w MRC . Ale czy na pewno?

Plotki o kolejnym planowanym lockdownie wywołały duży szum wśród ludzi. Większe firmy powinny przewidzieć sytuację z początku pandemii COVID, kiedy artykuły medyczne podrożały nawet o połowę ceny i zakupić je taniej, przed następnym zamrożeniem gospodarki. O tym, czy tak się stało, powie nam najbliższy raport. Jeżeli wyniki będą zadowalające z nakierowaniem na lepsze niż za Q1/2021 powinno to spowodować wzrost ceny akcji.

Most Related Links :
Business News Governmental News Finance News

Source link

Back to top button